Młodszy Księgowy

Dla naszego klienta poszukujemy kandydatów/ kandydatek na stanowisko
MŁODSZY KSIĘGOWY
Miejsce pracy – Sosnowiec woj. śląskie

Zakres obowiązków / opis stanowiska
• Obsługa transakcji z zakresu zobowiązań lub zarządzanie kontami należności
• Zapewnianie dokładnej kontroli kredytowej
• Rozwiązywanie zagadnień i problemów z fakturami od dostawców oraz związanymi z nimi procesami księgowymi
• Przetwarzanie propozycji płatności
• Wspieranie procesu audytu finansowego
• Regularne przeglądy kont
• Udzielanie pomocy i informacji klientom wewnętrznym i zewnętrznym, aby wspólnie umożliwić sprawne procesowanie pracy księgowości
• Przygotowanie korespondencji (np. listów, notatek) do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Wymagania konieczne
• Wykształcenie wyższe lub ostatni rok studiów (przy możliwości pracy na pełny etat)
• Dobra znajomość języka angielskiego (język wiodący)
• Umiejętność porozumiewania się w języku niemieckim lub francuskim (kontakt z klientami)
• Dobra znajomość programów MS Office (w szczególności Excel) – preferowana
• Zainteresowanie rachunkowością i chęć rozwoju w tym kierunku
• Znajomość procesów finansowo księgowych OtC & PtP i doświadczenie w tym obszarze będzie dodatkowym atutem
• Łatwość budowania dobrych relacji biznesowych
• Umiejętności analitycznego rozwiązywania problemów
• Szybkość oraz łatwość przyswajania wiedzy
• Umiejętność pracy w zespole oraz otwartość na różnorodność kulturową
• Elastyczność, szczególnie w okresie zamknięcia miesiąca / roku.

Wymagania dodatkowe
• Znajomość zasad rachunkowości (mile widziane doświadczenie w środowisku księgowym)
• Doświadczenie w pracy w systemie SAP będzie dodatkowym atutem

Oferujemy
• Umowa o pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej reputacji na rynku
• Wysoki standard pracy w międzynarodowym środowisku i przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, m.in. systemu SAP
• Szkolenie wstępne – system SAP, procesy, procedury
• Profesjonalną i przyjazną atmosferę pracy oraz wsparcie bardziej doświadczonych członków zespołu
• Elastyczny system czasu pracy
• Możliwość pracy hybrydowej zgodnej z wewnętrznymi regulacjami.

rzut